Produktbeskrivelse
Chromoly Steel Tubing er laget av høy-kvalitetsmaterialer, inkludert 4130 og 4140. AISI 4130 og AISI 4140 er de mest brukte krom-molybdenstålkvalitetene i ingeniørmaskiner.
Våre 4130 krom-molybdenrør er smidd ved temperaturer mellom 950 grader og 1230 grader, og viser utmerkede mekaniske egenskaper både ved romtemperatur og høye temperaturer. De har også et lavt karboninnhold, noe som gjør dem enkle å sveise, og utmerket bearbeidbarhet, noe som letter bøying, sveising, boring og annen prosessering.
4140 har dårligere bearbeidbarhet og sveisbarhet, og krever forvarming før sveising og varmebehandling etter sveising. Imidlertid har 4140 overlegen høy-temperaturmotstand, og forblir uavbrutt i 2000 timer ved 600 grader.
Produktspesifikasjoner
| Standarder | ASTM A519 |
| Stålkvaliteter | 1010 1012 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1025 1026 1030 1035 1040 1045 1050 1518 1524 1541 1330 4130 4137 4140 |
| Tilsvarende standarder | EN 10297-1 25CrMo4 / 34CrMo4 / 42CrMo4; DIN 1,7218 / 1,7225; JIS SCM415 / SCM420; GB 30CrMo / 42CrMo |
| Ytre diameter (OD) | 6 mm – 323 mm (0,24 tommer – 12,7 tommer) |
| Veggtykkelse (WT) | 1 mm – 40 mm (0,04 tommer – 1,57 tommer) |
| Lengde | 4–12 m, eller kan tilpasses |
| Overflatebehandling | Svart overflate |
| Produksjonsprosess | Kaldtegnet |
| Betingelse | Utglødd, normalisert, slukket og temperert (Q&T), stressavlastet |
Tilpassede tjenester
- TORICH støtter tilpasningstjenester for presisjonstoleranse og tilbyr ikke-standard tilpassede størrelser. Vi tilbyr lengde-skjæretjenester med et feilområde på ±1 mm.
- Vi tilbyr V--, U--- og X--formet avfasnings- og bøyetjenester; for hydrauliske komponenter støtter vi fakling og innhaling.
- Vi tilbyr overflatebehandlinger som svart finish, beising, oljering, fosfatering, sandblåsing og rust-belegg, og kan utføre intern honing.
Kjemisk sammensetning
| Karakter | C (%) | Mn (%) | P (%) Maks | S (%) Maks | Si (%) | Cr (%) | mnd (%) |
| 4130 | 0.28–0.33 | 0.40–0.60 | 0.035 | 0.040 | 0.15–0.35 | 0.80–1.10 | 0.15–0.25 |
| 4140 | 0.38–0.43 | 0.75–1.00 | 0.035 | 0.040 | 0.15–0.35 | 0.80–1.10 | 0.15–0.25 |
Mekaniske egenskaper
| Eiendom | Betingelse | Strekkstyrke (MPa) | Yield Strength (MPa) | Forlengelse (%) | Hardhet (HB) |
| 4130 | Normalisert | 560–670 | Større enn eller lik 460 | Større enn eller lik 21 | 143–197 |
| 4140 | Q&T | 850–1000 | Større enn eller lik 655 | Større enn eller lik 18 | 197–255 |
Mulige alternative karakterer
- 20CrMo er et lav-legert krom-molybdenstål med en kostnadsfordel. Det brukes ofte i anleggsmaskiner, biltransmisjonskomponenter og deler av tungt utstyr.
- 25CrMo4 er en tilsvarende karakter til 4130, og tilbyr tilsvarende styrke og sveisbarhet. Det brukes ofte til å produsere aksler, tannhjul og andre deler utsatt for høy belastning og slitasje.
- For applikasjoner som ikke krever for høy styrke, er AISI 1026 et passende valg. Den er kostnadseffektiv-, og dens hardhet og slitestyrke kan forbedres gjennom bråkjølingsprosesser, noe som gjør den egnet for det mekaniske feltet.
bruksområder
4130 og 4140 er de mest brukte materialene innen ingeniørmaskineri.
Blant dem er 4130-stål mer egnet for strukturelle komponenter i ingeniørmaskiner og rammekonstruksjoner til landbrukstekniske maskiner på grunn av prosessytelsen.
4140 brukes ofte til å produsere tungt maskineri, inkludert hydrauliske sylindre, valser, rammer, pinner og forskjellige verktøyarmaturer.
Produktutstilling


Testing av utstyr



Fabrikkutstyr

Beisingsutstyr


Produktpakke
Vi tilbyr et bredt utvalg av emballasjealternativer, inkludert endestykker av plast, vevde poser, trekasser og jernrammer. Tilpassede emballasjeløsninger, logomerking og andre personlige krav er også tilgjengelige for å møte spesifikke kundebehov.



FAQ
Spørsmål: Hvilket stål har høyere styrke, 4130 eller 4140?
A: Generelt har 4140 høyere styrke. 4140 har et karboninnhold på 0,38-0,43 %, høyere enn 4130s 0,28-0,33 %. Etter herding viser 4140 vanligvis høyere strekk- og flytegrenser enn 4130, noe som gjør den mer egnet for komponenter som tåler høy belastning.
Spørsmål: På gravemaskiner, hvilke deler passer for 4130 og hvilke for 4140?
A: Ikke-primærlast-bærende komponenter, som hydrauliske slangestøtter og små konstruksjonsdeler, kan bruke 4130 stål, mens primærlastbærende strukturelle komponenter som gravemaskinens bom og arm krever 4140.
Spørsmål: Hvilke bransjer bruker vanligvis ASTM A519 krom-molybdenstålrør?
A: Vanligvis brukt i bilproduksjon, romfartskomponenter, gruve- og boremaskineri og industrimaskineri.
Populære tags: kromoly stålrør, Kina, leverandører, produsenter, fabrikk, tilpasset, engros, pris, OEM, mølle, produsent, til salgs














